چای شما
اختصاصی صبح رانکوه

فرمانده سپاه ناحیه املش:

تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۳۹۵ در ۱:۵۸ ب.ظ , کد خبر:   45401
اجرای بیش از ۷۵ برنامه در هفته بسیج شهرستان املش.

اختصاصی / فرمانده سپاه ناحیه املش از اجرای بالغ بر ۷۵ برنامه ورزشی ٬ فرهنگی ٬ اجتماعی ٬سیاسی و اقتصادی به مناسبت هفته بسیج در شهرستان املش خبر داد .

 

 
به گزارش خبرنگار صبح رانکوه سرهنگ پاسدار سید جعفر حسینی فرمانده سپاه ناحیه املش در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ٬ با پاسداشت یاد وخاطره شهدای انقلاب اسلامی ٬ دفاع مقدس ٬ مدافع حرم ٬ شهدای بسیجی و نیز ۲۳۰ شهید شهرستان گفت: بعد از انقلاب اسلامی امام (ره) یادگار گرانبهایی برای نظام مقدس اسلامی به ودیعه گذاشتند که انهم بسیج میباشد البته یادگاران زیادی بر جای نهادند اما بسیج به عنوان یکی از پر ثمر ترین یادگاران ایشان برای مجموعه ی نظام اسلامی است .
او ادامه داد: یادگاری که در زمانها و مکانهای حساس به یاری نظام اسلامی شتافت نمونه بارزش دفاع جانانه ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی در برابر جهانیان است که بسیج از ان با سربلندی هرچه تمامتر بیرون امد بدنه بسیج را ملت تشکیل میدهد مقام معظم رهبری میفرمایند : همه مردم بسیجی اند همه کسانی که دلشان برای مردم و ملت می سوزد ٬ بسیجی اند ود بررسی عملکرد بسیج میفرمایند : اگر حضور بسیج در هشت سال دفاع مقدس نبود سرنوشت کشور چیز دیگری بود ودشمن مسلط میشد .
این نشان دهنده اهمیت بسیج در هشت سال دفاع مقدس است که به مردم و نظام یاری رساند و بدون هیچ اجر ومزد و ادعایی در خدمت نظام بود و خواهد بود
فرمانده سپاه ناحیه املش افزود : بسیج بعد از جنگ در مقابله با تهاجمات فرهنگی وارد میدان شد جهان رسانه ای غرب ٬ هجمه بزرگ فرهنگی و رسانه ای را علیه نظام شکل داد لذا بسیج با راه اندازی موضوعات فرهنگی چون راهیان نور ٬ یادواره شهدا و برپایی هیات رزمندگان در سراسر کشور توانست اگاهی و بصیرت را بین مردم به منصه ظهور برساند و نظام را زنده نگه دارد اگر امروز شاهد بیداری ملت هستیم مرهون همین فداکاری های بسیج است که در عرصه های جهاد فرهنگی از خود به نمایش گذاشته است .
حسینی اظهار داشت : امروزه در بررسی کارنامه بسیج از دیدگاه مقام معظم رهبری که میفرمایند : بسیج همیشه جلودار ٬پیشرو و خط شکن بوده است ٬ در بحث اقتدار و ایستادگی ملت ایران ٬ انرا تثبیت نموده وبه رخ جهانیان کشیده است.
رویکرد بسیج پس از جنگ علاوه بر مقابله با تهاجم فرهنگی ٬ محرومیت زدایی نیز بوده است کارهای بسیار بزرگی انجام داده که از ریشه کنی فلج اطفال با همکاری مرکز بهداشت میتوان نام برد.
اجرای پروژه بزرگ ملی ابادی دهستانها یا باز سازی روستا های محروم از پروژه های اهدایی مقام معظم رهبری با اختصاص حدود ۱۴ میلیارد تومان اعتبار در دهستان سمام شهرستان که توسط سپاه و بسیج با کمک اردوهای جهادی در اینده نزدیک انجام خواهد شد از دیگر کارهاست این پروژه همزمان در سطح استان در شهرستانهای تالش و رود بار نیز اجرا خواهد شد .
همچنین اجرای طرح ریشه کنی بیماری نیو کاسل در طیور و دام در ۱۲ روستا ی شهرستان با همکاری دامپزشکی ٬ احداث ۳۵ واحد مسکن محرومین با همکاری کمیته امداد امام (ره) که تاکنون یک واحد افتتاح شده است ودر هفته بسیج ۲ واحد دیگرش نیز به بهره برداری خواهد رسید از دیگر اقدامات بسیج است که امیدواریم بتوانیم منشا خیر و برکت برای شهرستان باشیم و گامهای موثری را در راه اعتلای نظام و ارزشهای ان برداریم .
فرمانده سپاه ناحیه املش در ادامه بیان داشت : در هفته بسیج امسال بالغ بر ۷۵ برنامه در سطح شهرستان برگزار میشود که از دیروز مقارن با اربعین حسینی در قالب عزاداری هییتهای مذهبی و راهپیمایی اربعین ٬ مراسم خطبه خوانی حضرت زینب (س) اغازشد و امروز صبحگاه مشترک در ۱۵ واحد دانش اموزی پیشگام مدارس با سخنرانی ۱۵ نفر ازنخبگان شهرستان برگزار گردید .
ویزیت رایگان ٬ همایش سازمان یافته بسیجیان در مصلای امام خمینی (ره) در ۵ اذر با عنوان مدافعان حرم ٬ سخنرانی فرماندهی سپاه ناحیه قبل از خطبه های نماز جمعه ٬ نشستهای روشنگری و بصیرتی ٬ افتتاح دو واحد مسکن مدد جویی محرومین ٬ دیدار با خانواده معظم شهدا ٬ برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی ٬ مسابقات ورزشی و…… از جمله برنامه های هفته بسیج سپاه ناحیه در شهرستان املش میباشد.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید