چای شما
اختصاصی صبح رانکوه

رئیس اداره آب و فاضلاب املش خبر داد:

تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ در ۲:۱۲ ق.ظ , کد خبر:   60607
افت فشار و قطعی آب شرب ۱۵۰ خانوار بالا دست شهر املش

رئیس اداره آب و فاضلاب املش گفت: صدو پنجاه خانوار ساکن بالادست شهر املش از افت فشار و گاه قطع آب شرب رنج می برند.

 

 

ارسلان قربانی در گفتگو با خبرنگار صبح رانکوه اظهار داشت: از مجموع ۷۲۰۰ مشترک تحت پوشش آب و فاضلاب شهری املش ۱۵۰ تا ۲۰۰ خانوار ساکن سَرچَوَر واقع در بالادست این شهر طبق روال تابستان های گذشته در اوج مصرف آب روزانه ی شهروندان املشی با افت فشار و گاه قطع آب شرب مواجه می شوند.
وی افزود: کاهش میزان ورودی آب به مخزن سه هزار متر مکعبی شهر املش که تنها مخزن ذخیره آب شهر املش است؛ همراه با افزایش میزان مصرف با توجه به گرمای شدید هفته های گذشته و ورود مهمانان و ایام کار کشاورزی علت اصلی این افت فشار و گاه قطع جریان آب منطقه بالادست شهر املش است.

قربانی تصریح کرد: میزان آب دریافتی از سرچشمه سفید آب در ورودی شهر املش از ۸۰ لیتر در ثانیه در زمان و شرایط عادی به ۳۵ لیتر در این روزها کاهش یافته که به همراه ۴۰ لیتر آب ناشی از برداشت هشت حلقه چاه عمیق در مجموع ۷۵ تا ۸۰ لیتر آب وارد مخزن و سپس توزیع می شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب املش بیان داشت: راه ممکن برای تأمین آب شرب حداقلی به ساکنان مناطق بالادست شهر املش، صرفه جویی ساکنان مناطق پایین دست این شهر است وگرنه در شرایط فعلی چاره ای جز نوبت بندی آب شرب شهر املش نیست.

قربانی ادامه داد: افت فشار و گاه قطع آب شرب ساکنان مناطق بالادست شهر املش مشکل هرساله در فصل گرم سال بوده و سالهاست که این عزیزان با این مشکل مواجه بوده و از آن رنج می برند که باید برای رفع این مشکل چاره اندیشی اساسی شود.

وی ابراز داشت: یکی از راه های رفع مشکل افت فشار و گاه قطع آب شرب ساکنان مناطق بالادست شهر املش و همچنین ساکنان طبقات بالای ساختمان های مرتفع در این شهر، احداث یک مخزن دو هزار متر مکعبی دیگر است که نیاز به تأمین اعتبار دارد.

قربانی گفت: یکی از منابع تأمین آب شرب شهر املش و رانکوه از سردهنه چشمه سفید آب رحیم آباد شهرستان رودسر است که در فصول سرد سال و یا هرگاه با بارش باران های سیل آسا مواجه می شویم میزان کدورت آب در سرچشمه سفید اب افزایش می یاید و به همین دلیل از انتقال آن جلوگیری و مشترکین هم با افت فشار آب مواجه می شوند.

رئیس اداره آب و فاضلاب املش افزود: بهترین راه حل مشکل افت فشار آب در زمان پرآبی و بارش باران های سیل آسا تکمیل هرچه زودتر تصفیه خانه طول لات رحیم آباد است که بیش از یک دهه از شروع احداث آن می گذرد ولی بسیار کند پیش می رود.

قربانی اظهار داشت: برای احداث یک مخزن دو هزار متر مکعبی بتنی در بالادست شهر املش که کار مطالعاتی نهایی آن در شُرُف اتمام است به یک میلیارد و دویست میلیون تومان اعتبار نیاز است که در صورت تأمین اعتبار و احداث و تکمیل آن مشکل کمبود آب شرب شهر املش رفع می شود.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید