چای شما

تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۳ در ۷:۴۴ ق.ظ , کد خبر:   4035
براساس قیمت های بازار املش:یک وعده افطار چقدر آب می خورد؟

آش-و-حلیم-300x230

براساس قیمت‌های بازار در املش ، هزینه یک افطاری ۴ نفره را در قالب جدول به شرح زیر محاسبه کرده است که حدود ۷۶ هزار تومان برای یک خانوار هزینه در بر دارد.

قیمت یک وعده افطاری با لحاظ کردن هزینه شام با احتساب نان، پنیر، سبزی، چای شیرین، خرما، زولبیا و بامیه ، کمی گردو و کوکوی سیب زمینی حدود هفتاد و شش هزار تومان خواهد شد.

به گزارشصبح رانکوه، چهار روز از آغاز ماه مبارک رمضان گذشته است و طبق معمول مردم این شهر در تکاپوی تامین برخی اقلام ضروری و دولت هم در تلاش برای تامین مواد غذایی پرمصرف این ماه است.

البته بر اساس آنچه دولت اعلام کرده، قیمت مواد غذایی در این ماه تغییر چندانی نخواهد داشت.

براساس قیمت‌های بازار املش و استان گیلان، هزینه یک افطاری ۴ نفره را در قالب جدول به شرح زیر محاسبه کرده است که حدود۷۶ هزار تومان برای یک خانوار هزینه در بر دارد.

جدول زیر حاکی از هزینه یک افطار خانوار چهار نفره است.

نام کالا میزبان فی قیمت برای چهار نفر
پنیر لیقوان یا تبریز نیم کیلو ۹۰۰۰ ۹۰۰۰
نان ۲عدد بربری ۴۰۰ ۸۰۰
چای نیم کیلو ۱۰۰۰۰ ۱۰۰۰۰
شیر یک بطری ۲۰۰۰ ۲۰۰۰
قند بسته ۹۰۰گرمی ۲۰۰۰ ۲۰۰۰
شکر بسته یک کیلویی ۲۰۰۰ ۲۰۰۰
آش یا حلیم یک کیلو ۵۰۰۰ ۵۰۰۰
زولبیا و بامیه نیم کلیو ۴۰۰۰ ۴۰۰۰
خرما یک بسته ۵۰۰۰ ۵۰۰۰
گردو نیم کیلو ۲۵۰۰۰ ۲۵۰۰۰
سبزی خوردن نیم کیلو ۲۰۰۰ ۲۰۰۰
سیب زمینی یک کیلو کیلو ۱۸۰۰ ۱۸۰۰
پیاز نیم کیلو ۱۳۰۰ ۱۳۰۰
خیار یک کیلو ۱۳۰۰ ۱۳۰۰
گوجه یک کیلو ۱۵۰۰ ۱۵۰۰
تخم مرغ ۷ عدد ۲۰۰۰ ۲۰۰۰

البته لازم است گفته شود برخی از این کالاها در یک وعده تمام و برخی دیگر مانند زولبیا و بامیه ، خرما، سیب زمینی و… در یک وعده به پایان نمی‌رسد.

ارسال و تهیه خبر : آقای  سلیمان اسد نژاد

سایت: لاهیجان

Telegram

نظر دهید