چای شما

مسئول و مجری کانون ادبی ادبستان لنگرود خبر داد:

تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۸ ق.ظ , کد خبر:   61175
دهمین جلسه کانون ادبی ادبستان لنگرود برگزار شد /تصاویر

مسئول و مجری کانون ادبی « ادبستان » لنگرود از برگزاری شانزدهمین نشست کانون ادبی« ادبستان » خبر داد.

 

 

بعباس رسولی املشی در گفتگو با خبرنگار خبرنگارصبح رانکوه؛ اظهار داشت؛ عصر گذشته شانزدهمین نشست کانون ادبی« ادبستان » وابسته به کتابخانه عمومی شمس لنگرودی با حضور شاعران ، نویسندگان و جمعی از علاقه مندان به ادب و هنر در سالن اجتماعات این کتابخانه برگزار شد .

 

وی افزود:  در آغاز عباس رسولی املشی مسئول و مجری کانون ادبی با خوانش غزلی از فاضل نظری شاعر معاصر و خوشامدگویی به حضار، از آقای اسماعیل نجمی شاعر لنگرودی دعوت کرد تا مبحث ادبی خود را با عنوان « نگاهی به دوره آغازین شعر و ادب فارسی» ارائه نماید.

 

رسولی املشی تصریح کرد:  شاعر نجمی با استناد به سخنان دکتر زرین کوب به دو قرن سکوت و رکود در شعر و ادب فارسی پرداخت و رسمیت یافتن شعر و ادب فارسی را از قرن دوم هجری به بعد دانست. ایشان به اولین شاعران شعر و ادب فارسی از جمله: حنظله بادغیسی، ابوسلیک گرگانی، ابوالعباس مروزی و غیره اشاره داشت و ویژگی های شعری آن ها را برشمرد.

 

وی در پایان سخنانش گفت: شعر و ادب فارسی بعد از اسلام بسیار غنی است.آنگاه دو غزل از سروده های آقای ستار لطیفی شاعر رانکوهی بین حضار توزیع شد و پس ازخوانش آن توسط شاعر، توسط آقایان محمدی پور، استادی، معشوری و خانم محمودی در قلمروهای زبانی، ادبی و فکری مورد نقد و بررسی قرارگرفت.

 

مسئول و مجری کانون ادبی « ادبستان » لنگرود بیان داشت:  در بخش « با اهالی ادبستان» آقای افشین معشوری شاعر و روزنامه نگار لنگرودی شرح حال و فعالیت های ادبی و روزنامه نگاری خود را برای حاضران تشریح نمود و با قرائت شعری طنزآمیز سخنانش را به پایان رساند.

 

 

رسولی املشی افزود: در ادامه برنامه ها فرامرز محمدی پور از لنگرود، بهزاد استادی از املش، سیدحبیب اسماعیلی از لاهیجان، احمد نجفی از لنگرود، علی قبادی از لنگرود، فرشته محمودی از رودسر، مهناز محمودی از رودسر، علیرضا یوسفی گسکری از رودسر، علی علینقی نژاد از لنگرود، اسماعیل پورحسین از کلاچای و فروغ سلیمانی از لنگرود تازه ترین آثار خود را قرائت نمودند.

 

وی یادآورشد:  جلسه شانزدهم کانون ادبی« ادبستان» لنگرود در ساعت ۳۰ : ۷ بعدازظهر با صلوات حاضران پایان یافت و قرار بر این شد که جلسه هفدهم کانون در روز یکشنبه ۱۶ مهردر همین مکان برگزار گردد.

 

 

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید