چای شما

تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ در ۱:۲۸ ب.ظ , کد خبر:   2604
سمبل @ از کجا آمده است؟

قبل از اینکه این سمبل به عنوان یک کلمه استاندارد روی کیبوردها قرار بگیرد در دهه ۱۸۸۰ زبان شناسان استدلال های مختلفی را در مورد این سمبل داشتند و برخی بر این باور بودند که این علامت مربوط به قرن های ششم و هفتم است.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات جیرگوابرنیوز،به نقل از عصر ایران  نوشت: حرف کوچک انگلیسی “a” با دایره ای که به دور آن کشیده شده است در تمامی آدرس های ایمیل وجود دارند و اغلب به نام “at sign” خوانده میشود. داستان های مختلفی در مورد تاریخچه این سمبل وجود دارد. اما جالب است بدانید که این سمبل در زبان انگلیسی به نام “at sign” خوانده می شود.

این علامت در زبان های مختلف دارای کلمات و تلفظی متفاوت است مثلا در زبان های

• آلمانی at-zeichen

• ژاپنی atto maak

• اسپانیایی و پرتقالی arroba

• فرانسوی aro base

• ایتالیایی chiocciola

• سوئدی Kanelbulle

• چک zaninac

نامیده می شود.

در سال ۱۹۷۲ ری تاملینسون اولین پیام الکترونیکی خود را که امروزه به عنوان ایمیل میشناسیم با استفاده از دستگاه تله تایپ فرستاده است و از سمبل @ برای مشخص کردن موقعیت و جایگاه دریافت کننده ایمیل استفاده نموده است. تاملینسون دریافته که باید یک سمبلی را که در نام هی یک از افراد مختلف وجود نداشته باشد برای ارسال پیام خود استفاده کند بنابراین او از عبارت “at sign” استفاده نموده است که ظاهرا نام شخص خاصی نبوده است.

قبل از اینکه این سمبل به عنوان یک کلمه استاندارد روی کیبوردها قرار بگیرد در دهه ۱۸۸۰ زبان شناسان استدلال های مختلفی را در مورد این سمبل داشتند و برخی بر این باور بودند که این علامت مربوط به قرن های ششم و هفتم است.

در برخی از منابع ذکر شده که این علامت مربوط به قرون وسطی است زمانی که هنوز چاپخانه ها وجود نداشتند و حروف یک کلمه به سختی رونوشت میشدند بنابراین کلمه “at” با اینکه کلمه ی کوچکی هم بوده تبدیل به یک حرف a شده است تا رونویسی آن راحت تر باشد و حرف “t” به شکل دایره وار به دور حرف “a” قرار گرفته است.

دیگر زبان شناسان معتقدند که اولین بار این سمبل در قرن ۸ برای تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته اس که قیمت هر کالایی را با این سمبل نشان میدادند.

داستان دیگری که در مورد سمبل @ وجود دارد این است که این سمبل از کلمه amphora گرفته شده است در قدیم این کلمه واحد اندازه گیری ترشی جات در اروپا بوده است و خیلی از افراد برای اندازه گیری از این علامت برای نشان دادن میزان استفاده می کردند.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید