چای شما

تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۲ ق.ظ , کد خبر:   586
عموپور خبر داد: حضور بیش از ۳هزار گیلانی در سی‌ودومین مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزی

456

جیرگوابر نیوز/ رئیس اداره قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه در سی‌ودومین مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزی، ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده به رقابت پرداختند، گفت: این دوره از مسابقات در شهرستان‌ آستانه اشرفیه برگزار شد.

ناصر عموپور، رئیس اداره قرآن، نماز و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش استان گیلان در حاشیه اختتامیه سی‌ودومین مرحله استانی مسابقات قرآنی دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، اظهار کرد: از حدود ۴۰۰ هزار دانش‌آموز گیلانی، ۱۵۰ هزار نفر در مرحله آموزشگاهی‌ شرکت کردند که از بین آنان ۵۰ هزار نفر به مرحله منطقه‌ای راه یافتند.

وی با بیان اینکه در مرحله استانی ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده به رقابت پرداختند، افزود: این دوره از مسابقات در هفت روز در شهرستان‌ آستانه اشرفیه و شهرهای خمام و سنگر برگزار شد.

عمورپور با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات در ۹ بخش برگزار شد، گفت: خانم‌ها در رشته‌های قرائت، حفظ، تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز و آقایان نیز علاوه بر بخش‌های مذکور در رشته اذان و مداحی به رقابت پرداختند.

رئیس اداره قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه نتایج مرحله استانی پس از اعلام نظر هیئت داوران به ادارات آموزش و پرورش در مناطق ۳۳ گانه ابلاغ می‌شود، بیان کرد: در این مسابقات از ۴۰۰ نفری که رتبه برتر را کسب کنند، ۱۰۸ نفر که موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند به مسابقات کشوری که مردادماه در مشهد مقدس و ارومیه برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.

به گزارش ایکنا، مراسم افتتاحیه سی‌ودومین دوره مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزی اداره نماز، قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در ۳ اردیبهشت‌ماه در شهر سنگر برگزار شد و اولین مرحله مسابقات در بخش احکام و انشای نماز، ۳ و ۴ اردیبهشت‌ماه در همین شهر، ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت‌ماه مسابقات قرائت، حفظ و تفسیر در شهر خمام، ۱۴ اردیبهشت‌ماه مسابقات اذان، مداحی ویژه برادران در شهرستان آستانه برگزار شد./ایکنا

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید