چای شما

تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۶ ق.ظ , کد خبر:   993
فرماندار رودسر:یکی از راه های مهم رشد و اعتلای فرهنگ عمومی کشور اشاعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است

فرماندار رودسر

سرپرست فرمانداری رودسر در نشست انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان نقش والدین و مربیان تربیتی را در ترغیب فرزندان جامعه به سمت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بسیار ضروری خواند.

به گزارش جیرگوابر نیوز، ،ˈامیر جانبازی رودسری ˈ با بیان اینکه یکی از راه های مهم رشد و اعتلای فرهنگ عمومی کشور اشاعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است لزوم نهادینه شدن این فرهنگ را در جامعه مورد تاکید قرار داد.

وی با تاکید بر این مطلب که فرهنگ کتابخوانی باید در جامعه احیا شود ،نقش دستگاه های فرهنگی را در این زمینه برجسته خواند و گفت :متولیان فرهنگی باید در این زمینه بیشتر تلاش کنند.

جانبازی رودسری با بیان اینکه درجه تاثیر گذاری و ماندگاری محتوای کتاب باید افزایش یابد این امر را مستلزم همت همگانی دانست.

سرپرست فرمانداری رودسر با اشاره به اینکه برای تشویق و ترغیب فرهنگ کتابخوانی در جامعه راههای مختلفی وجود دارد از جمله آنها را برگزاری مسابقات کتابخانی ،خلاصه نویسی و…اعلام کرد.

مدیر امور کتابخانه های عمومی رودسر هم در این نشست با بیان اینکه در زمان حاضر ۱۲۰هزارو ۹۹۳نسخه کتاب در موضوعات مختلف در کتابخانه های این شهرستان وجود دارد، گفت: از این میزان کتاب بیش از ۶۲هزار و ۳۹۳جلد بصورت امانی در اختیار مراجعین و متقاضیان کتاب قرار گرفته است.

ˈزهرا اخوان ˈ با بیان اینکه در این شهرستان بیش از ۱۴۴هزار نفر جمعیت حدود چهاردرصد عضو کتابخانه هستند ابراز امیدواری کرد با همت و تلاش دست اندر کاران و سایر نهادهای فرهنگی این میزان در سال ۱۴۰۴به ۳۵درصد معادل ۴۵هزار نفر افزایش یابد.

وی در ادامه سخنان خود همچنین از ساخت دو واحد کتابخانه در چابکسر و واجارگاه این شهرستان خبر داد.

شهرستان رودسر دارای هفت کتابخانه عمومی و دو کتابخانه مشارکتی است./ایرنا

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید