چای شما

احترام پور محمدی املشی:

تاریخ انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۵ در ۶:۳۸ ب.ظ , کد خبر:   45608
فرمهای ارزشیابی…

یکی از معایب و شاید هم محاسن ما ایرانیها این است که زود عادت می کنیم . عادت می کنیم به فقدان هر آن چیزی که برای ما عزیز بوده است . به حقوقی که از دست می دهیم ، به فرصت هایی که در غالب روزمره گی به روز مرگی ما ختم می شود …. و عادت می کنیم به مدیری که به جای مدیریت بر ما ریاست می کند .
آقای وزیر محترم شما هم فرض را بر این بگذارید که ما عادت می کنیم به تمام تغییراتی که هر چند بی وقت و بی دلیل بر ما تحمیل خواهد شد . اصلاً خیالتان راحت ما عادت کرده ایم و اگر غیر از این باشد جای تعجب دارد !

 

 

 

صبح رانکوه/ احترام پور محمدی املشی:
یک ماه و نیم از سال تحصیلی جدید سپری شده و ما بر می گردیم به فرمهای ارزشیابی سال گذشته . از قرار بندهای جدیدی به موارد قبلی اضافه شده و لابد همه می دانیم که مستندات مورد نیاز ارزشیابی باید در ابتدای سال به اطلاعمان می رسید و در ضمن سال تحصیلی فراهم می شد و در اختیار آموشگاه قرار می گرفت . و حالا آموزش و پرورش می خواهد چه چیزی را اثبات کند و یا با این عقب گرد به کدام یک از اهدافش برسد ؟! و مطمئناً شما نمی خواهید این شبهه در اذهان ایجاد شود که حقیقت این مستندات برای وزارتخانه چندان اهمیت ندارد و باری به هر جهت است و برای پر کردن فرمها و سیاه کردن لیستها ! و مگر نه این است که این کار غیر از اتلاف وقت و سرمایه ثمرۀ دیگری نخواهد داشت ؟!
اگر به قول نیما می خواهید آب در خوابگاهمان بریزید لازم می دانم به اطلاع برسانم که استراحتگاهمان را خیلی وقت است که آب برده و یا اگر می خواهید زهر چشم بگیرید و …. برای معلم زهره ایی باقی نمانده … ما زود عادت می کنیم . و آیا این تمام آن شأنی بود که قرار بود به ما برگردد ؟!
جناب وزیر محترم ، خوش آمدید . مسئولیت در چنین سیستم آموزشی با اینهمه مشکلات ریشه دار جرأت و جسارت می خواهد که خدا را شکر شنیده ها حکایت از آن دارد که در شما دیده شده است . پس لطفاً اگر نمی توانید شأنمان را لحاظ کرده و مرتبت و جایگاهمان را به ما برگردانید لااقل توجیهاتتان منطقی و جوابهایتان قانع کننده باشد . ما نگاهمان به شماست . وزیر قبلی رفته و ما تمام بخشنامه ها و عملکردهای فعلی را از دایرۀ اختیارات ، برنامه و دستورات شما رصد می کنیم . اینجا آموزش و پرورش است و آموزش و پرورش در تمام سیستمهای آموشی پویا نگاه به جلو دارد و فرزندانش را برای بیست سال آینده تربیت می کند و کوچکترین عقب گردی می تواند بهای سنگینی را در پی داشته باشد .

منبع: روزنامه آفتاب یزد

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید