چای شما

تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ در ۲:۴۳ ب.ظ , کد خبر:   5400
پرداخت ۲۳ میلیارد تومان طلب چایکاران تا پایان مرداد

محرر

رئیس سازمان چای با بیان اینکه تاکنون ۵۹ هزار و ۵۷۸ تن چای از کشاورزان به ارزش ۸۳ میلیارد تومان خریداری شده است،گفت: ۶۰ میلیارد تومان از مطالبات چای کاران پرداخت شده است.چ

به گزارش  صبح رانکوه به نقل از «لاهیجان» علی محرر با بیان اینکه تاکنون ۵۹ هزار و ۵۷۸ تن چای از کشاورزان به ارزش ۸۳ میلیارد تومان خریداری شده است، افزود: از این میزان برگ سبز خریداری شده ۵۲ درصد درجه یک و ۴۸ درصد درجه دو بوده است.

وی با اشاره به تولید ۱۳ هزار و ۴۰۰ تن چای خشک تاکنون،  ادامه داد: همچنین تا به این لحظه ۶۰ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده و ۲۳ میلیارد تومان باقی مانده نیز تا پایان ماه پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان چای در پاسخ به این پرسش که وضعیت برداشت این محصول را در چین سوم امسال چگونه پیش بینی می کنید؟، اضافه کرد: با توجه به اینکه چای در کشور ما یک محصول دیمی است در نتیجه تولید آن بستگی به آب و هوا و میزان بارندگی دارد و اگر در مرداد و شهریورماه بارندگی خوبی شود چین سوم خوبی را در پیش رو خواهیم داشت.

به گفته محرر تاکنون برداشت چای نسبت به سال گذشته کاهش نداشته است و باید منتظر ماند و دید وضعیت تولید تا آخر چگونه پیش می رود.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید