چای شما

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۷ ق.ظ , کد خبر:   6217
چای سنواتی به صادرات چای کشور ضربه می زند
جلسه شورای عالی استاندارد با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، استاندار گیلان، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان و سایر مسئولان استانی در رشت برگزار شد.

به گزارش صبح رانکوه،ر، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران عصر شنبه در این جلسه گفت: چای و برنج یک بحث استانی و ملی نیست بلکه یک موضوع بین المللی است.

نیره پیروزبخت افزود: محصول چای به لحاظ تولید، صادرات و واردات در ایران و سایر کشورهای جهان از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی همچنین با بیان اینکه چای سنواتی به صادرات چای کشور ضربه می زند، اظهارداشت: سازمان ملی استاندارد در این زمینه بسیار هوشمندانه عمل کرده تا جلوی صدور و توزیع داخلی چای سنواتی که این امر غیر اخلاقی در جامعه بود، گرفته شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ارتباط این سازمان با محیط زیست، صنعت و تجارت را بسیار تنگاتنگ و ویژه دانست و گفت: برای هر محصولی امروز باید با استفاده از استانداردها نقش جهانی قائل شد.

وی در ادامه با بیان اینکه ستاد تحول نظام استانداردسازی در تمامی استان ها تشکیل می شود، افزود: رویکرد نظام استانداردسازی در کشور، فاصله خود را با شرایط کشورهای اروپایی که بیش از دو دهه در این زمینه فعالیت دارند، منطبق خواهد کرد.

پیروز بخت با تعبیر جامعه از دو مفهوم کیفیت و استاندارد اظهار داشت: مسئولیت کیفیت کالا فقط با سازمان ملی استاندارد ایران نیست.

وی همچنین کمبود نیروی انسانی را یکی از مشکلات این سازمان برشمرد و افزود: هم اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ پست سازمانی برای سازمان ملی استاندارد ایران تعریف شده که حدود دو هزار پست بدون نیرو است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص بودجه این سازمان یادآورشد: از ۳۵۰ میلیارد تومان درآمد سازمان فقط بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیارد تومان تامین شده این درحالیکه طبق قانون باید تمامی درآمدهای سازمان به آن پرداخت شود.

استاندار گیلان نیز در این نشست گفت: استاندارد یعنی کیفیت و ایجاد نظامی عملی برای رسیدن به آنچه که در حوزه تولید و اقتصاد لازم است./مهر

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید