چای شما

تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ در ۳:۳۷ ب.ظ , کد خبر:   2898
۳ میلیون ایرانی هم نام با امام عصر (عج)

images

بیش از ۲ میلیون و هفتصد هزار ایرانی به نام ، القاب و کنیه‌های امام عصر علیه السلام نام گذاری شده‌اند.

به گزارش جیرگوابرنیوز،از روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، نام “مهدی” در حدود یک میلیون و سیصد و هفتاد و پنج هزار بار به ثبت رسیده است.

مدیرکل روابط عمومی اینسازمان اظهار داشت: نام‌های منصور با بیش از ۱۶۱ هزار بار، حامد ۲۱۵ هزار بار و حجت ۶۴ هزار بار از فراوان ترین القاب حضرت مهدی (عج) است که ایرانیان بر فرزندان خود نهاده اند.

مهدی تدین تصریح کرد: همچنین نا‌م‌های ابوالقاسم با ۹۵ هزار بار و ابوالحسن با ۳۰ هزار بار از فراوان ترین کنیه‌های ایشان و نام‌های ولی‌الله و حجت‌الله از دیگر القاب امام زمان (عج) است که در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

مهدی در لغت به فتح میم به معنای هدایت شده است. مهدی بقیه الله، همنام پیامبر اسلام (ص)، دوازدهمین امام معصوم (ع) و از نظرها غایب است.

۸۹۵ هزار ایرانی همنام با علی بن الحسین علیه السلام

بیش از ۸۹۵ هزار ایرانی بنام ، القاب و کنیه‌های حضرت علی‌اکبر(ع) ، اولین شهید بنی هاشم در کربلا مزین هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ، نام علی ‌اکبر نزدیک به ۳۷۱ هزار بار استفاده شده است.

نام ابوالحسن با بیش از ۲۹ هزار بار از فراوان ترین القاب ایشان و نا‌م‌های عادل در حدود ۶۸ هزار و اسدالل با حدود ۱۲۳هزار از فراوان ترین کنیه‌های حضرت علی اکبر است که ایرانیان فرزندان خود را به این نام می‌خوانند.

نام اکبر نیز از دیگر القاب این حضرت بزرگوار است که ۳۰۵٫۰۰۰ بار در این پایگاه به ثبت رسیده است.

علی از نام های خداوند متعال است « وهو العلی العظیم» به معنای بلند قدر و شریف است و نیز به معنای شدید، محکم و ارجمند بکار رفته است.  علی همچنین نام اولین امام شیعیان است و کنیه او ابوالحسن و ابوتراب و ملقب به مرتضی ، حیدر کرار و امیرالمومنین است./    منبع:  http://zoohoore12.blogfa.com

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید