چای شما

تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ در ۸:۳۱ ق.ظ , کد خبر:   2080
۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ساخت سد پلرود رودسر نیاز است

رهبری

 به گزارش<< جیرگوابر>> محمد مهدی رهبری املشی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سد پلرود یک پروژه ملی و بعد از سد سفیدرود بزرگترین سد گیلان به شمار می رود.

وی همچنین اظهارداشت: با احداث سد پلرود هشت هزار و ۶۲۶  هکتار زمین کشاورزی در منطقه توسعه پیدا می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی توجیه فنی و اقتصادی سد پلرود را بالا دانست و گفت: ظرفیت آبگیری این سد  ۱۳۰ میلیون متر مکعب است.

وی افزود: در بودجه سال ۱۳۹۳ برای سد پلرود ۱۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که این میزان اعتبار کافی نبوده از اینرو می طلبد دولت به پروژه مزبور نگاه ویژه ای داشته باشد.

رهبری املشی اظهارداشت: پارسال از مجموع ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به این پروژه تنها هشت میلیارد تومان تخصیص یافت.

وی در ادامه از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی ساخت این سد خبر داد و افزود:  هم اکنون افزون بر ۲۸۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند.

نماینده مردم رودسر و املش و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این سد در صورت تامین به موقع اعتبار در مدت چهار سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی همچنین به احداث جاده ۷٫۵ کیلومتری املش به شلمان اشاره کرد و گفت: از این میزان تاکنون پنج کیلومتر احداث و ۲٫۵ کیلومتر باقی مانده است.

رهبری املشی با بیان اینکه در قطعه ۲٫۵ کیلومتری این پروژه شش پل زیر گذر طراحی شده است، افزود:  مسیر مزبور از میان مزارع برنج می گذرد بنابراین با ساخت پل های زیر گذر امنیت جانی و مالی کشاورزان تامین خواهد شد.

وی اظهارداشت: در سال ۱۳۹۲ این پروژه چهار میلیارد تومان اعتبار داشت که از این میزان ۲٫۵ میلیارد تومان تخصیص یافت.

نماینده مردم رودسر و املش و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی پیشرفت فیزیکی این پروژه را  ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: تسریع در ساخت این پروژه از مطالبات به حق مردم منطقه است.

وی در ادامه به بیمارستان ۳۲ تختخوابی املش اشاره کرد و یادآورشد: امسال یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار به این بیمارستان اختصاص یافت و در همه دولت امسال به بهره برداری می رسد.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید